Подкаст Тепер
Центр сучасної культури у Дніпрі випустив цикл подкастів

Тепер про культуру Дніпра, локальні явища, грандіозне минуле та уявне майбутнє міста можна дізнатися у серії аудіоподкастів «Тепер».

«Тепер» — це серія інтерв'ю з дніпровськими художниками, кураторами та музикантами. Проєкт об'єднує різні візії на минуле й потенційне майбутнє регіону та фіксує наявний стану культурного середовища.

Авторка проєкту — художниця та журналістка Лєра Мальченко. В рамках подкасту вона спілкується з місцевими митцями про еклектичність та міфи Дніпра, промислові ландшафти, безгрунтя та бюрократію, гумор та утопічні ідеї. Таким чином вдається поєднати різноманітні погляди на місто і зрозуміти, де ми були колись та де знаходимось тепер.

«Я все життя живу і працюю у Дніпрі, і здебільшого працюю саме із його локальними особливостями. Люди у Дніпрі часто говорять про грандіозне минуле нашого регіону, яке за інерцією конвертується у фантастичне майбутнє, і усе частіше здається, що не вистачає теперішнього часу, а з ним і розуміння — де ми є зараз. У цих розмовах із людьми, які працюють із локальними темами та просторами, я намагаюсь відшукати цей теперішній стан і задокументувати його», — розповідає Лєра Мальченко.


Серед учасників проєкту:
— мультиплікатор Микита Лиськов,
— Анастасія Омелич і Євгеній Образцов зі студії 12345678910, що працює на перетині дизайну, архітектури і художніх практик,
— співзасновниці художньої майстерні Ksi Prostir Іва Найденко та Надія Коваль,
— музикант та співзасновник лейблу Dnipropop Євген Гордєєв,
— кураторка та співзасновниця фестивалю «Конструкція» Катерина Русецька,
— музичний гурт «Электрогазосварщики»: Іван Голуб, Данило Олійник, Кирило Родович.

«В проєктах Kultura Medialna ми керувалися принципом "культура як медіум соціальних змін" та за допомогою мистецтва намагалися об'єднати міські ком'юніті й розвивати місто. Тому дуже важливо почати роботу медіалабораторії Центру сучасної культури з «Тепер» — подкастів, в яких фігурують такі різні герої, але всіх їх об'єднує теперішній Дніпро: індустріальний, не завжди справедливий та зручний, складний та такий, що досі шукає себе. До того ж проєкт ще раз підкреслює важливість цифрової взаємодії та контактів в пандемічні часи: ми маємо залишатися на зв'язку один з одним та говорити про речі, які нас хвилюють», — говорить співзасновник Центру сучасної культури у Дніпрі Андрій Палаш.

Про гібридність Дніпра, про повсякденне та уявне; про те, що дратує та збуджує інтерес, на що немає відповідей і щодо чого багато відкриттів — слухайте у циклі подкастів «Тепер».


Подкаст створено за ініціативи Kultura Medialna у Digital Media Lab Центру сучасної культури у Дніпрі за фінансової підтримки Міжнародного фонду допомоги Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut і інших партнерів: www.goethe.de/hilfsfonds


Звук — Максим Андрух.
Дизайн — Numo Team.

Послухати подкаст можна на таких платформах:

Soundcloud
https://cutt.ly/Nj27U1J
Apple Podcasts
https://cutt.ly/Mj27rax
Google Podcasts
https://cutt.ly/aj26fP5

Відео-анонси:
https://youtu.be/j7DZgeCjpeI
https://youtu.be/uru8Z7hGf18